Jaunumi no bloga

Kas ir sīkdatnes?

Šī vietne (mājaslapa) izmanto sīkdatnes (‘cookies‘ angļu valodā), la varētu sniegt pakalpojumus, personalizētas reklāmas un varētu analizēt trafiku. Sīkdatne ir neliels datu apjoms, ko nosūta serveri pārlūkprogrammai HTTP protokolā. Tas saglabā tos lietotāja datorā. Pārlūkprogramma pēc tam šos datus nosūta atpakaļ uz serveri ar katru turpmāko vietnes apmeklējumu.

Kā sīkdatnes strādā?

Sīkdatnes parasti izmanto, lai varētu atšķirt atsevišķus lietotājus, tās saglabā internet-veikalu saturu "iepirkumu grozos", lietotāju preferences, utt. Tehniski, sīkdatnes ir kodu sērija, saskaņā ar kuru pārlūkprogramma apkopo un pēc tam nosūta atpakaļ informāciju par mūsu darbību uz attiecīgo serveri. Sīkdatnēs ir informācija par to, cik ilgi pārlūkprogrammai tās ir jāsaglabā (no vienreizējām līdz pat vairākiem gadiem).

Kādam nolūkam mēs izmantojam sīkdatnes?

Funkcionālās sīkdatnes –nepieciešamās sīkdatnes, kas palīdz mājaslapai būt lietojamai, iespējojot pamatfunkcijas, tādas kā navigācijas lapu un piekļuve drošām mājaslapas sadaļām. Bez šīm sīkdatnēm mājaslapa nevar pareizi darboties.

Analītiskās sīkdatnes - statistikas sīkdatnes, kas palīdz mājaslapu īpašniekiem saprast, kā viņu apmeklētāji izmanto šo vietni. Tie ir apkopoti anonīmi un palīdz uzlabot mājaslapu.

Preferences sīkdatnes – preferenču sīkdatnes ļauj mājaslapas vietnei atcerēties informāciju, kas nomaina vietnes izskatu vai darbību. Piemēram, tā varētu būt Jūsu vēlamā valoda vai reģions, kurā atrodaties.

Mārketinga sīkdates – mārketinga sīkdatnes, kuras izmanto, lai izsekotu vietnes apmeklētājus un informācijas dati tiek izmantoti saskaņā ar mūsu reklāmas partneriem. Šie uzņēmumi datus var izmantot, lai piedāvātu atbilstošu un personalizētu reklāmu. Šāda veida reklamēšanai mēs izmantojam tālāk norādītos pakalpojumus, kuros lietotāji ir segmentēti, balstoties uz kopīgām iezīmēm. Šos datus nekādi nav iespējams saistīt ar kādu konkrētu cilvēku.

Citas sīkdatnes - tās ir sīkdatnes, kurām nav skaidra mērķa vai faili, kurus mēs joprojām klasificējam.